Azərbaycanın AZCHEMCO şirkəti Vaşinqtonda keçirilən regional САМСА 2022 (Central Asia, Mongolia, Caucasus, Afganistan) forumunda innovativ layihələrin təqdimatını keçirib.
“Report” xəbər verir ki, şirkət iyunun 16-sı keçirilmiş forumun sponsoru qismində çıxış edib.
Təqdimatda AZCHEMCO-nun direktoru Ruslan Akçurin şirkətin məhsullarının bir sıra üstünlükləri barədə danışıb, “Drip Drop 369”, “A3nergy” və “Drip Drop 369P” kimi məhsulların analoqlarının olmadığını vurğulayıb.
Tədbirdə Azərbaycanın ABŞ-dakı səfirliyinin, özəl sektorun, o cümlədən GoldenPay/Hesab.az və "AzGranata" şirkətinin nümayəndələri iştirak ediblər.
Forumun təşkilatçısı tanınmış alim Frederik Starrın başçılıq etdiyi ABŞ-ın Mərkəzi Asiya və Qafqaz İnstitutu, həmçinin Donald Ramsfeld Fondu olub. Forumda CAMCA regionunun iqtisadi perspektivləri müzakirə olunub. Əsas müzakirə mövzuları Ukraynadakı vəziyyətin regiona təsiri, Cənub və Şərq istiqamətində ticarət və logistika üsullarının dəyişməsi, habelə region və dünya ölkələrində qida təhlükəsizliyi məsələri olub.

Азербайджанская компания AZCHEMCO на полях регионального форума САМСА 2022 (Central Asia, Mongolia, Caucasus, Afganistan), проходившего в Вашингтоне, округ Колумбия, США, презентовала собственные инновационные проекты.
Как сообщает Report, компания выступила спонсором форума, который прошел 16 июня.
В своей презентации директор AZCHEMCO Руслан Акчурин указал ряд преимуществ продукции компании, а также отметил отсутствие аналогов выпускаемых ими продуктов Drip Drop 369, A3nergy и Drip Drop 369P.
В мероприятии приняли участие представители посольства Азербайджана в США, частного сектора, в том числе GoldenPay/Hesab.az и компании AzGranata.
Организаторами форума выступили аналитический центр США - Институт Центральной Азии и Кавказа под руководством известного ученого Фредерика Старра, а также американский Фонд имени Дональда Рамсфельда. На нем обсуждались экономические перспективы региона CAMCA. Основными темами обсуждения стали вопросы, связанные с влиянием ситуации в Украине на регион, изменение способов торговли и логистики в направлении Юга и Востока, а также продовольственная безопасность стран региона и мира.