AZCHEMCO əməkdaşlıq coğrafiyasını genişləndirir 15 Sen 2022
Batumidə “Argus Mineral Gübrələr 2022. MDB, Xəzər və Qara dəniz hövzələri ölkələrinin bazarları” adlı ikigünlük beynəlxalq konfrans işə başlayıb.
"Report" xəbər verir ki, tədbir baş tərəfdaş - IK Group və qlobal tərəfdaş – “Quest Group” şirkətlərinin dəstəyi ilə keçirilir.
Tədbir çərçivəsində Azərbaycanda suda həll olunan gübrələrin ilk istehsalçısı olan AZCHEMCO şirkəti ilə Sinqapurun DREYMOOR FERTILIZERS OVERSEAS beynəlxalq ticarət şirkəti arasında xammalın tədarükünə dair müqavilə imzalanıb.
AZCHEMCO-nun nümayəndələri Azərbaycanda öz istehsalatları üçün xammal tədarükü layihələri ilə bağlı iri ticarət şirkətləri və istehsalat müəssisələri ilə bir sıra görüşlər keçirib və müzakirələr aparıblar.
Konfransda həmçinin SOCAR, KAZPHOSPHATE, EUROCHEM, “Intertek”, “IKRA Lojistik” və bir çox digər şirkətlər iştirak edir.
"Argus Mineral Gübrələr - 2022. MDB, Xəzər və Qara dəniz hövzələri ölkələrinin bazarları" adlı konfrans geniş spektrdə əsas istehsalçıları, ticarət və nəqliyyat şirkətlərini, infrastruktur sahiblərini, yükgöndərənləri, ixracatçıları, bankları və maliyyə təşkilatlarını, müvafiq dövlət orqanlarını bir araya gətirən regionun ən böyük beynəlxalq tədbiridir.

Сегодня в Батуми началась двухдневная международная конференция "Argus Минеральные удобрения – 2022. Рынки стран СНГ, Каспия и Черного моря".
Как сообщает Report, мероприятие проходит при поддержке генерального партнера – компании IK Group и глобального партнера – компании Quest Group.
В ходе мероприятия азербайджанский производитель водорастворимых удобрений компания AZCHEMCO подписала соглашение о поставках сырья с сингапурской международной трейдинговой компанией DREYMOOR FERTILIZERS OVERSEAS.
Представители компании AZCHEMCO провели ряд встреч и обсуждений с крупными трейдинговыми компаниями и заводами-производителями по проектам поставок сырья для собственного производства в Азербайджане.
На конференции также принимают участие компании SOCAR, KAZPHOSPHATE, EUROCHEM, Intertek, IKRA Lojistik и многие другие.
"Argus Минеральные удобрения – 2022. Рынки стран СНГ, Каспия и Черного моря" является крупнейшем в регионе международным мероприятием, объединяющим широкий круг ключевых производителей, торговых и транспортных компаний, владельцев инфраструктуры, грузоотправителей, экспортеров, банков и финансовых организаций, профильных государственных органов.