Azərbaycanın maye gübrələr, bitki mühafizəsi vasitələri və preparatları istehsalçısı “AzChemCo” şirkəti Türkiyənin ən böyük avadanlıq istehsalçılarından “Ceylan” şirkəti ilə müqavilə imzalayıb.
“Report” xəbər verir ki, avadanlıq tədarükünü özündə ehtiva edən sənəd noyabrın 24-27-də Antalyada keçirilmiş “GrowTech” beynəlxalq kənd təsərrüfatı sərgisində imzalanıb.
“AzChemCo” nümayəndələri həmçinin şoran torpaqların bərpasına dair “Drip Drop 369” sərmayə layihəsi ilə bağlı “Netafim” şirkətilə görüləcək birgə işləri də müzakirə ediblər.

Производитель жидких минеральных удобрений, комплексных водорастворимых удобрений и средств защиты растений азербайджанская компания AZCHEMCO подписала контракт на поставку оборудования с одним из крупнейших турецких производителей компанией CEYLAN.
Как сообщает Report, подписание соглашения состоялось в рамках международной аграрной выставки GROWTECH, проходившей 24-27 ноября в турецкой Анталье.
В ходе выставки представители AZCHEMCO также обсудили совместную деятельность с компанией Netafim по инновационному проекту "Drip Drop 369", который рассчитан на восстановление засоленных почв с повышенным уровнем рН, а также дали эксклюзивное интервью турецкому телеканалу Haber Global.