"EXPO 2020" sərgisində iştirak etmək məqsədilə Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Dubay şəhərində səfərdə olan “AZCHEMCO” şirkətinin nümayəndələri “SOCAR Logistics” şirkəti ilə istehsal olunan məhsulların birgə realizəsinə dair müqavilə imzalayıblar.
"EXPO 2020" sərgisində iştirak edən şirkət nümayəndələri ilk növbədə Azərbaycanın sərgidə təmsil olunan “high-tech” pavilyonuna baş çəkərək, pavilyonun meneceri Rövlan Əliyevlə görüşüblər. Söhbət əsnasında tərəflər “EXPO 2020” sərgisinin ən innovativ və qeyri-adi memarlıq qurğularından biri olan belə qeyri-adi binanın ərsəyə gətirilməsi üçün işin yüksək zövq və bacarıqla təşkil olunduğunu qeyd etmişlər. Görüş zamanı bir çox mövzulr, o cümlədən “AZCHEMCO” tərəfindən gələn ilin yanvar ayında həyata keçirilməsi nəzərdə tutulan tədbir barəsində fikir mübadiləsi aparılmışdır.
Şirkət nümayəndələri Azərbaycan istehsalçısı olaraq öz məhsul çeşidlərinin bu ölkələrdə satışının təşkil edilməsi ilə bağlı danışıqlar aparmaq və yeni razılaşmalar əldə etmək məqsədilə Türkmənistan və Özbəkistan unikal pavilyonlarını da ziyarət etmişlər.
"AZCHEMCO" şirkəti – özünə aid forumulalarla bitkilər üçün gübrə və dərman istehsalçısı olaraq Azərbaycan tarixində ilk dəfə tərkibində texniki elementlər olan suda həll olunan toz gübrələrin (NPK) istehsalna başlamış, həmçinin şoran torpaqlarla bağlı problemlərin həlli üçün özünə məxsus layihə təqdim edir.
“AZCHEMCO”-nun fəaliyyətinin əsas strateji istiqamətlərindən biri də münbit torpaqlardan istifadənin optimallaşdırılması, şoran torpaqların bərpası və ekoloji cəhətdən təmiz məhsulların yetişdirilməsi sahəsində FAO ilə əməkdaşlıqdır.

Находящиеся в Дубае (ОАЭ) для участия на выставке "EXPO 2020" представители компании AZCHEMCO подписали договор на совместную реализацию своей продукции с компанией "SOCAR Logistics".
Представители компании первым делом посетили на "EXPO 2020" павильон Азербайджана (high-tech) и встретились с менеджером павильона Ровланом Алиевым. В ходе беседы стороны отметили о большой работе по сооружению столь необычного здания, по праву являющегося одним из самых инновационных и необычных архитектурных сооружений "EXPO 2020". Были обсуждены многие темы, проведен обмен мнениями о предстоящем в январе следующего года мероприятии компании AZCHEMCO.
Представители компании также посетили современные уникальные павильоны Туркменистана и Узбекистана для проведения переговоров и достижения новых соглашений по реализации линейки продукции азербайджанского производителя в этих странах.
Азербайджанская компания AZCHEMCO - разработчик формул и производитель удобрений и средств защиты растений впервые в истории Азербайджана выпустила комплексные и водорастворимые комплексные NPK удобрения с содержанием технических элементов, а также презентовала собственный проект решения проблем с засоленными видами почв.
Одним из стратегических направлений деятельности компании AZCHEMCO является сотрудничество с ФАО в сфере оптимизации использования плодородных земель, восстановление засоленных земель и выращивание экологически чистых продуктов.